BAŞKANIN MESAJI

Anasayfa » BAŞKANIN MESAJI

Tarihin her döneminde ülkelerin gelişimi, ekonomik ya da sosyal alandaki gücü sahip olduğu bilgi kadar olmuştur. Bireysel ya da toplumsal sorunları aşmanın en etkili ve kalıcı yolu da aynı şekilde bilgiden geçmektedir. İSGLABDER olarak bizimde düşünce yapımızın odağını “bilgi” ve “bilim” oluşturmaktadır.

Ülkemiz son yıllarda iş hijyeni alanında çok büyük gelişmeler sağlamıştır. Bu kapsamda ister işveren olsun ister çalışan olsun toplumsal olarak ciddi bir bilinçlenme söz konusudur. Bu bilinçlenmenin devamını sağlamak adına en büyük sorumluluk sektörün bilimsel gücü olarak bizlere düşmektedir. Derneğimiz öncelik olarak kendi içerisinde ve daha sonra tüm sektörde “iş hijyeni” bilincini saygı duyulacak seviyede geliştirmeyi amaçlamaktadır. Bu amaç ülkemizin iş hijyeni konusunda Dünyada takip edilen bir noktaya gelebilmesini sağlayacak yegane unsurdur. Diğer taraftan sektörümüzün sorunlarının büyük bir kısmının da toplumsal farkındalık ile çözüleceğine inancım tamdır. Sektörün ve pazarın gelişiminin ardından derneğimiz laboratuvarlarının “emsal kalite anlayışı” ile derneğimizin referans gösterilen bir kurum olmasını sağlamak diğer değişmez hedefimizdir.

Doğru yöntem ve bilgiden şaşmamak temennisi ile Atatürk’ ün şu değerli söylemini sizlerle paylaşmak istiyorum;

“Her işin esas hedefine kısa ve kestirme yoldan varmak arzu edilmekle beraber, yolun kabul edilebilir, mantıki ve özellikle ilmi olması şarttır. “

 

Erkan KARAHASANOĞLU
Yönetim Kurulu Başkanı